Na imprezę wzięli narkotyki. Zatrzymano 8 osób

W hali Arena Gliwice mieliśmy dużą imprezę muzyczną, która wzbudziła zainteresowanie ludzi z różnych stron Polski. Niestety, podczas imprezy nie zabrakło osób zaopatrzonych w narkotyki.

Czuwali nad bezpieczeństwem!

Podczas imprezy obecnych było wielu policjantów (nie mogło być inaczej). Niemniej wszyscy pewnie liczyli, że wydarzenie będzie przebiegać bezproblemowo.

Stało się jednak zupełnie inaczej. Okazało się, że niektórzy z uczestników mają ze sobą narkotyki – zatrzymano 8 osób w wieku od 22 do 51 lat. Wszyscy będą musieli odpowiadać przed sądem. Kara jest na ten moment niewiadomą – można powiedzieć tylko tyle, że za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak zapobiegać takim sytuacjom?

Być może wiele osób zastanawia się nad zapobieganiem takim przypadkom. Temat ważny, ale też temat, do którego trudno się jakoś odnieść. W zasadzie można stwierdzić tylko tyle, że najwięcej zależy od nas samych – musimy zdawać sobie sprawę, że z narkotykami nie wiąże się nic dobrego. Nie ma też co ukrywać, że mowa o czymś, co przewija się od dawna – to też powinno dać do myślenia.