Kolejna edycja katowickiego budżetu obywatelskiego!

Mieszkańcy Katowic po raz dziewiąty mogą decydować o wydatkowaniu części środków z budżetu miasta. W tym roku do podziału jest ponad 20,5 mln zł!

Co możemy powiedzieć na temat katowickiego budżetu obywatelskiego?

Przede wszystkim należy podkreślić, że nabór wniosków rozpoczął się wczoraj i potrwa do 16 maja. Istotne jest także to, że można korzystać z internetowego generatora wniosków dostępnego pod adresem www.bo.katowice.eu. Oczywiście nie ma konieczności wykorzystywania tego generatora, ale wydaje się, że jest to najlepsze rozwiązanie.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie pozostaje nic innego jak zwrócenie uwagi na historię. Od początku istnienia katowickiego budżetu obywatelskiego pojawiło się ponad 2,8 tysiąca projektów. Co za tym idzie, możemy mówić o inicjatywie cieszącej się sporym zainteresowaniem. Naturalnie trzeba też pamiętać o tym, że nie wszystkie projekty trafiły do realizacji. Z drugiej strony niemal tysiąc zrealizowanych wniosków to chyba niezły wynik, prawda?

Warto też pamiętać, że to mieszkańcy decydują o tym, które projekty zostaną zrealizowane. Wszystko wyjaśni się podczas głosowania między 10 a 23 września. Można jeszcze dodać, że przed głosowaniem konieczne jest przejście weryfikacji formalnej i merytorycznej.

Wiadomości z Katowic znajdziesz także pod tym adresem.

Sprawdź również: System kolejkowy dla urzędów