Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, mianuje Magdalenę Górak na stanowisko trzeciego zastępcy

1 lipca, prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz, dokonał powołania nowego członka swojego zespołu na stanowisko trzeciego zastępcy. Funkcję tę objęła Magdalena Górak, która wcześniej pełniła rolę dyrektora Bytomskich Mieszkań. Jej odpowiedzialności obejmują między innymi kwestie polityki społecznej, sprawy lokalowe, ochronę dziedzictwa kulturowego miasta oraz współpracę z osobami niepełnosprawnymi.

Bytomski Urząd Miejski informuje, że decyzja o powołaniu Magdaleny Górak na stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta została podjęta właśnie 1 lipca. Górak, jako bytomska dyrektorka ds. mieszkań, będzie miała teraz szersze pole do popisu w kwestiach socjalnych i lokalnych, a także w ochronie zabytków i współpracy z osobami niepełnosprawnymi.

Górak wyraziła swoje entuzjazm i gotowość do podjęcia nowych wyzwań na stanowisku w zarządzie miasta. W rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” podkreśliła swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła pracując w Bytomskich Mieszkaniach. Tam zajmowała się sprawami związanymi z mieszkalnictwem, odszkodowaniami oraz rewitalizacją budynków miejskich.

Magdalena Górak jest dobrze znana lokalnej społeczności jako dyrektorka Bytomskich Mieszkań. W lipcu 2022 roku objęła to stanowisko, a od 1 lipca 2024 roku służy jako trzeci zastępca prezydenta. W Bytomskich Mieszkaniach pracuje od 2015 roku, początkowo jako kierownik jednego z działów, który zajmuje się m.in. odszkodowaniami i zapewnieniem lokali dla osób bezdomnych i niepełnosprawnych. Przed dołączeniem do Bytomskich Mieszkań Górak pracowała jako prawnik, zdobywając doświadczenie w kancelariach prawnych oraz w sektorze prywatnym skupionym m.in. na windykacji.