GKS Katowice jednak nie wystąpi w 1 lidze

GKS Katowice

GKS Katowice przegrał swoje barażowe spotkanie o 1 ligę. Rywalem nie do przejścia okazała się Stal Rzeszów i to ona powalczy o Ekstraklasę w finale.

Klapa na koniec sezonu

Mecz rozpoczął się z niewielką przewagą katowickiej drużyny. Rzeszowianie mogli wyjść na prowadzenie już w 12 minucie jednak strzał Michalika odbił się od słupka. Około 20 minuty pierwszej połowy nad miastem przeszła nawałnica. Podczas opadów piłkarze GKS-u zaczęli mocniej napierać na bramkę Stali jednak żadna z akcji nie przyniosła bramki.

W 31 minucie podczas jednej z nielicznych akcji gości bramkarza pokonał Michalik. Katowiczanie chwilę później mieli genialną sytuację na wyrównanie, jednak Kurbiel poślizgnął się i nie oddał strzału.

Po rozpoczęciu drugiej części meczu to zawodnicy GKS-u atakowali jeszcze więcej. Gracze Stali bronili się mądrze i skupili się jedynie na kontrach. Po jednej z kontr bramkę zdobył Sylwestrzak. Mecz zakończył się porażką Katowiczan 0:2. Miejscowi w przyszłym sezonie nadal będą grać w II lidze.