Budowa osiedla Franciszkańskiego w Katowicach wciąż trwa

Dzielnica Ligota w Katowicach to okolica, która słynie z dobrych opinii. Jest to świetne miejsce do odpoczynku oraz do zamieszkania, zarówno dla par, singli, jak i rodzin z dziećmi. To właśnie tutaj powstaje osiedle Franciszkańskie, na którym mieszkania zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami.

Piąty etap budowy osiedla Franciszkańskiego dobiega już końca. W tej fazie inwestycji powstało aż 9 budynków, co daje łącznie 401 mieszkań. Budynki postawione w tym etapie sąsiadują z Osiedlem Książęcym. Mimo dużej ilości lokali większość z nich już została sprzedana. Jedynie 47 z nich pozostało wolnych, a 38 zdążyło już zarezerwować grono zainteresowanych kupnem osób. Decydując się na inwestycję, warto wiedzieć, że im mieszkanie mniejsze, tym więcej zapłacimy za mkw. Mieszkanie powstałe w piątym etapie można kupić w cenie od 5800 do 6400 zł za mkw.

Osiedle Franciszkańskie znajduje się na katowickiej Ligocie. Swoją nazwę bierze od sąsiadującego z nim kościoła franciszkanów. Może się pochwalić także wewnętrzną ulicą Braci Mniejszych, która powstała specjalnie dla osiedla. Prace kończą się nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Ogradzanie ogródków dobiega już końca, a plac zabaw został zamontowany. Bloki mieszkalne są na różnych etapach wykończenia- niektóre są już odwiedzane przez przyszłych lokatorów, w innych trwa instalacja szyb. Właściciele zadbali także o klatki schodowe, które przygotowywane są do malowania i montażu balustrad.

Mimo że wiele bloków jest już gotowych do zamieszkania, Osiedle ma zostać jeszcze bardziej rozbudowane. Trwają przygotowania do budowy kolejnej konstrukcji, a sprzedaż najnowszych mieszkań prawdopodobnie rozpocznie się już we wrześniu. Budynek zmieści aż 49 lokali mieszkalnych i 6 usługowych i znajdzie się przy ulicy Książęcej.