Zagłębie Sosnowiec odchudza kadrę

Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec podjęło pierwsze decyzje kadrowe. Z drużyną pożegnało się już sześciu graczy a kolejnych sześciu zostało wystawionych na listę transferowych.

Kto opuścił Zagłębie Sosnowiec

Drużyna z Sosnowca nie może zaliczyć zeszłego sezonu do udanych. Spadkowicz z Ekstraklasy miał walczyć o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, jednak do ostatniej kolejki walczył o uniknięcie spadku. Podczas sezonu 2019/2020 Zagłębie prowadziło aż czterech szkoleniowców. Tuż po zakończeniu sezonu postanowiono pożegnać sześciu zawodników. Kto więc opuścił Zagłębie?

Przede wszystkim wypożyczeni zawodnicy wracają do swych klubów. Tomasz Nawotka, był jednym z podstawowych zawodników Sosnowiczan. Rozegrał 31 spotkań lecz teraz wrócił do Legii Warszawa. 9 występów w rundzie wiosennej zaliczył Ruben Lopez Huesca, który obecnie wrócił już do Cracovii.

Dodatkowo nie przedłużono kontraktów z: Tomaszem Hołotą (26 występów), Bartłomiejem Babiarzem (17 spotkań), Kacprem Łopatą (7 meczów) a także Miguelem Quintasem, który nie rozegrał żadnego ligowego spotkania ze względu na kontuzję.

Długa lista transferowa

Trwa odchudzanie kadry Zagłębia, którego kadra w zeszłym sezonie wynosiła aż 28 graczy. Na listę transferową powędrowali:

  • Rafał Grzelak (24 spotkania)
  • Wojciech Słomka (17 spotkań)
  • Jakub Sinior (15 spotkań)
  • Markas Beneta (11 spotkań)
  • Carl Stewart (5 spotkań)
  • Matuesz Bieniek (0 spotkań)

Póki co władze klubu złożyły oferty przedłużenia kontraktów dwóm graczom. Są nimi Kacper Chorążka oraz Dawid Ryndak.

Przeczytaj również:

GKS Tychy ma nowego trenera. To Artur Derbin

Podbeskidzie zbroi się przed Ekstraklasą