Zdjęcia do „Gierka” na górnym śląsku

edward gierek

Powstaje film fabularny o postaci Edwarda Gierka. Ostatnimi czasy producenci ogłosili w jakich dokładnie miastach będą kręcone sceny do filmu.

Filmowcy będą pracować od 27 lipca do 12 sierpnia

Zdjęcia do „Gierka” mają być realizowane od 27 lipca do połowy sierpnia. Pierwszym przystankiem producentów będzie miasto Ustroń. Następnie cała ekipa przeniesie się do Dąbrowy Górniczej gdzie miejsce będą miały zdjęcia nocne. W Katowicach zaplanowane są 3 dni pracy (2, 3 oraz 6 sierpnia).

4 i 5 sierpnia filmowcy pojawią się natomiast w Zawierciu. W miejscowości tej kręcone będą min. zdjęcia na basenie oraz w Miejskim Ośrodku Kultury. W dodatku aktorzy pojawią się również przy ulicach Huldczyńskiego oraz Senatorskiej. Na czas nagrywania scen ulice te będą wyłączone z ruchu.

W ostatnich dniach ekipa filmowa ponownie zawita w Dąbrowie Górniczej, gdzie będzie realizować zdjęcia do „Gierka” od 7 do 12 sierpnia. Póki co producenci nie podali dokładnych lokalizacji prac przy filmie w Katowicach, Ustroniu oraz Dąbrowie Górniczej.

Gwiazdorska obsada

W rolę głównego bohatera czyli Edwarda Gierka wcieli się Michał Koterski. Stanisławę czyli żonę I sekretarza KZ PZPR zagra Małgorzata Kożuchowska. Póki co reszta obsady jest tajemnicą. Fabuła filmu obejmie aż 12 lat zaczynając od 1972 roku a kończąc na 1982 kiedy to Edward Gierek został odsunięty od władzy. Jak mówi sam producent Janusz Iwanowski w filmie bardzo dużą rolę odgrywać będzie również cała warstwa obyczajowa. Produkcja ukaże zmiany jakie w tym okresie zachodziły w Polsce. Nowe ubrania, fryzury czy też modele samochodów to rzeczy, które znajdą się w filmie.

Trwają poszukiwania statystów

Producenci cały czas poszukują statystów. Tyczy się to głównie scen nagrywanych w Katowicach i Dąbrowie Górniczej. Poszukiwane są przede wszystkim osoby w wieku od 20 do 65 lat. Statyści nie mogą mieć widocznych tatuaży ani piercingu. Szczególnie poszukiwani są mężczyźni posiadający bujną brodę, którzy byliby gotowi na pozostawienie samych bokobrodów bądź wąsów. Za statystowanie przewidziane jest wynagrodzenie.

Przeczytaj również:

Hotel Roberta de Niro niedługo otwarty. Architekci pochodzą z Bytomia!

Katowice z nowym parkiem! Inwestycja rusza wkrótce