Hotel Roberta de Niro niedługo otwarty. Architekci pochodzą z Bytomia!

Hotel Nobu, który powstał w Warszawie, zaprojektowali słynni bytomscy architekci z Medusa Group. Hotel ten jest jednym z wielu hotelów Nobu na całym świecie. Posiada 5 gwiazdek, a jednym z właścicieli jest amerykański gwiazdor Robert de Niro.

3 sierpnia 2020 roku w Warszawie z lekkim opóźnieniem otwarty zostanie 5-gwiazdkowy hotel Nobu. Ten luksusowy hotel zaprojektował Przemo Łukasik i Łukasz Zagała z Bytomia wraz z kalifornijskim studiem PCH. Hotel należy do 3 wspólników, którymi są aktor Robert de Niro, producent filmowy Meir Teper oraz restaurator Nobu Matsuhisa. 

Zwycięstwo ich pomysłu to niewątpliwie wielki sukces Polaków. Wybranie projektu nastąpiło w styczniu 2019 roku, choć powstał już w 2017 roku. W konkursie było wiele prac, które miały także szansę na zwycięstwo. 

Co oferuje hotel?

W hotelu doba kosztuje od 670 do 850 złotych. Dla gości przeznaczonych jest 117 pokoi, które są komfortowo wyposażone. W obiekcie znajdują się duże sale konferencyjne, w pełni wyposażone. Na najwyższym piętrze hotelu mieści się centrum fitness. Goście mogą także zjeść pyszne dania w znanej na całym świecie restauracji Nobu, w której dania przygotowują najznakomitsi kucharze. 

Z racji otwarcia hotel przewiduje różne promocje, np.największy apartament, który znajduje się na 6 piętrze skąd mamy widok na Warszawę, kosztuje 2300 zł, zamiast 3300 zł. Jednak we wszystkich hotelach poczujemy pełen komfort. W związku z tym, że każdy z nich ma dźwiękoszczelne okna, na pewno uda nam się odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Każde pomieszczenie jest urządzone w stylu japońskim, a na wyposażeniu jest wiele japońskich dodatków – herbaty, maty do ćwiczeń, kosmetyki. W każdym z nich jest ciepło, przytulnie, a także elegancko. Z okien możemy podziwiać piękną panoramę stolicy Polski. Możesz również zlecić usługę prania, a w sejfie zamontowanym w pokoju przechowasz cenne rzeczy, gdzie będą bezpieczne. 

Gdzie mieści się hotel Nobu?

Hotel jest rozbudową hotelu Rialto i znajduje się u zbiegu ulic Wilczej i Koszykowej w samym centrum Warszawy. W pobliżu jest Metro, Pałac Kultury i Nauki, Dworzec Centralny i wiele sklepów, w tym ekskluzywne Złote Tarasy. 

Na świecie jest ich już kilkanaście i mieszczą się w największych miastach świata – Barcelonie, Londynie,  Las Vegas. Pomimo tego, że otwarcie hotelu jeszcze przed nami, można już rezerwować noclegi.