Katowice z nowym parkiem! Inwestycja rusza wkrótce

katowice park

Południowa część Katowic zyska nowy park. Co znajdzie się na terenach zielonych w mieście Katowice?

Już wkrótce powstanie Kostuchna Park

Pomysł na Kostuchna Park został zgłoszony przez radnego Dawida Kamińskiego w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jak widać pomysł na zapewnienie w mieście Katowice nowych terenów zielonych bardzo spodobał się mieszkańcom. Inwestycja zdobyła uznanie obywateli i została przegłosowana.Miasto zapowiedziało, że zrealizuje inwestycję w najbliższym czasie. Obecnie trwa przetarg na wykonawcę projektu.

Co powstanie w Kostuchna Parku?

Miejsce przewidziane na nowy park to obszar między ulicami Bażantów oraz Pustułek. Oprócz samych roślin i drzew powstanie w nim także wiele alejek spacerowych, ławek, stołów piknikowych czy też stojaków na rowery. Dodatkowo w Kostuchna Park znajdzie się plenerowa siłownia, stoły do ping-ponga oraz piłkarzyków a także specjalny ogrodzony wybieg dla psów. Początek prac budowlanych ma nastąpić wkrótce. Termin realizacji inwestycji przewidziany jest na okolice grudnia.

Możliwe kolejne projekty

Ostatnimi czasy miasto Katowice bardzo chętnie realizuje projekty związane z zielonymi inwestycjami. W zeszłym roku skończyła się bowiem modernizacja Parku w Bogucicach a jeszcze wcześniej zrewitalizowano również Park Budnioka. W maju tego roku skończono również prace przy placu Londzina. Miasto w planach ma jeszcze kolejne zielone inwestycje takie jak utworzenie Doliny Pięciu Stawów przy kompleksie stawów Borki, Hubertusy i Morawa, rewitalizacja parku Wełnowieckiego czy też budowa parku przy ulicach Leopolda, Bohaterów Monte Cassino i Wiertniczej.

Przeczytaj również:

Zdjęcia do „Gierka” na górnym śląsku

Jest miejsce pod nowy stadion dla GKS Katowice