Zdecydowano o budowie nowych wiaduktów na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Katowicach

Przetarg na realizację projektu budowy nowych wiaduktów na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Katowicach, nad drogą ekspresową S86 łączącą to miasto z Sosnowcem, został rozstrzygnięty przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zadanie to powierzono firmie Primost Południe. Całość inwestycji, według umowy kontraktowej, wyniesie 26 milionów złotych.

Arteria komunikacyjna o nazwie ulica Bohaterów Monte Cassino, roztaczająca się na długości 1,5 kilometra w Katowicach, jest kluczowym szlakiem transportowym we wschodniej części metropolii. Funkcjonuje jako łącznik pomiędzy dzielnicami Bogucice a Zawodzie. Trasa ta przebiega przez dwa wiadukty o długości 85 metrów każdy i szerokości przekraczającej 14 metrów, które są zlokalizowane nad drogą ekspresową S86.

Wiadukty te wybudowane jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku, obecnie charakteryzują się niezadowalającym stanem technicznym. Co gorsza, od kilku lat są one wsparte na konstrukcjach tymczasowych. Dodatkowo, nawierzchnia na obu wiaduktach jest w złym stanie. W związku z powyższym, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o przeprowadzeniu przetargu na realizację prac remontowych.

Zadanie to powierzono firmie Primost Południe z Będzina, której oferta została uznana jako najbardziej korzystna podczas procesu przetargowego. Zgodnie z umową, wartość kontraktu oszacowano na 26 milionów złotych.