Budowa nowych wiaduktów nad S86 w Katowicach: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła wykonawcę

W wyniku rozstrzygnięcia przetargu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, firma Primost Południe otrzymała zlecenie na budowę nowych wiaduktów na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Katowicach. Wiadukty te będą przechodziły nad drogą ekspresową S86, która łączy Katowice z Sosnowcem. Całość projektu jest wyceniona na 26 milionów złotych.

Ulica Bohaterów Monte Cassino, o długości 1,5 kilometra, jest jednym z kluczowych szlaków komunikacyjnych we wschodniej części Katowic. Ta ważna arteria komunikacyjna łączy dzielnice Bogucice i Zawodzie, a jej trasa prowadzi przez wiadukty o długości 85 metrów i szerokości przekraczającej 14 metrów, które przechodzą nad drogą ekspresową S86. Wiadukty te powstały w latach 80. XX wieku i obecnie są w nieodpowiednim stanie technicznym. W dodatku od kilku lat opierają się na tymczasowych podporach, a stan nawierzchni drogi na nich również pozostawia wiele do życzenia.

Przedłużający się proces związany z przetargiem na odnowienie tych wiaduktów w końcu dobiegł końca. Na realizację tego zadania, wartego 26 milionów złotych, wybrano firmę Primost Południe z Będzina. To właśnie jej oferta została uznana za najbardziej korzystną w przetargu.