Zabrze: Prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu jest zabronione!

Bardzo często można usłyszeć o tym, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest niedopuszczalne. Niemniej jednak cały czas nie brakuje osób, które mają na ten temat inne zdanie. Warte podkreślenia jest też to, że przez pojazdy rozumie się nie tylko samochody.

Problemem świadomość?

Można odnieść wrażenie, że ludzie często nie są świadomi tego, jak przedstawiają się realia. Zakaz prowadzenia pojazdów nie wziął się z niczego – alkohol ma znaczący wpływ na postrzeganie rzeczywistości. Zresztą świetnym przykładem jest to, co w poniedziałek wydarzyło się w Zabrzu.

Chodzi o 26-letniego mężczyznę, który stracił panowanie nad motorowerem i uderzył prosto w stojący przy drodze metalowy słupek. Kiedy doda się do tego prawie 2 promile alkoholu w organizmie, utrata panowania nad motorowerem nie zaskakuje. Wypada też zatrzymać się przy obrażeniach – mężczyzna miał wyjątkowe szczęście, ponieważ obrażenia okazały się niegroźne.

Oczywiście na tym sprawa się nie kończy – wystarczy powiedzieć, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grożą nawet 2 lata więzienia.