Wielopoziomowy parking przy gliwickim szpitalu onkologicznym

Od pewnego czasu słyszy się o inwestycji dotyczącej budowy wielopoziomowego parkingu przy gliwickim szpitalu onkologicznym. Nie ma też co ukrywać, że część osób może być zniecierpliwiona, gdyż brakuje widocznych efektów. Z drugiej strony już niedługo będziemy mogli mówić o takich efektach.

Pora na roboty budowlane

Można powiedzieć, że wreszcie nadeszła pora robót budowlanych – początek prac zaplanowano na 1 października. Informacja ta jest potwierdzona – wszystko można znaleźć na stronie Narodowego Instytutu Onkologii lub w mediach społecznościowych.

Trzeba też pamiętać o tym, że poprawa standardu zawsze wiąże się z czasowymi utrudnieniami. Krótko mówiąc, należy brać pod uwagę, że od 1 października do zakończenia inwestycji będzie mniej miejsc parkingowych (tyczy się to pacjentów i pracowników). Planowany termin zakończenia prac to czerwiec 2022 roku.

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że nowy parking wymaga zmian w układzie drogowym. Chodzi o działania na ulicy Sienkiewicza – działania te można podzielić na związane z przebudową i rozbudową odcinka tej ulicy. Na ten moment możemy mówić o zleceniu dotyczącym wykonania projektu. Zleceniu, za które odpowiadać będzie gliwickie biuro projektowe A-PROPOL.