Zabrze: Opłaty za wywóz śmieci pozostają bez zmian

Podwyżka cen za wywóz śmieci automatycznie kojarzy się, z tym że mieszkańcy muszą przygotować się na wyższe stawki. To oczywiście jak najbardziej zrozumiałe, ale warto pamiętać o tym, że czasami zdarzają się wyjątki. Co więcej, świetnym tego przykładem jest sytuacja z Zabrza.

Ceny bez zmian

Krótko mówiąc, mieszkańcy Zabrza nie mają się czego obawiać – ceny pozostają bez zmian. Warte podkreślenia jest również to, że mowa o oficjalnej wiadomości (umowę podpisano). Gdyby kogoś interesowały dokładne informacje, dobrze wiedzieć, że chodzi o decyzję podjętą po ogłoszeniu wyników przetargu. Wypada też pamiętać o tym, że różnica między nowym a wcześniejszym kosztem obsługi musi zostać pokryta. Wiadomo również, że różnicę tą weźmie na siebie miasto.

Nie ma też co ukrywać, że w takiej sytuacji mogą pojawić się głosy dotyczącego tego, iż rządzący nie mają własnych pieniędzy. Niemniej jednak w tym momencie zostawmy to – wszystko okaże się w przyszłości. Umowa będzie trwać dwa lata. Jej warunki sprawiają, że możemy mówić o stawkach, które są jednymi z najniższych na Śląsku.

Informacje z Zabrza dostępne są także tutaj.