Jak przeciwdziałać uzależnieniom?

Kiedy rozejrzymy się wokół, bez problemu zauważymy, że nietrudno się uzależnić. Trzeba też uczciwie powiedzieć, że każde uzależnienie jest swego rodzaju tragedią.

Jak przeciwdziałać?

Tak nasuwa się pytanie, co robić, aby przeciwdziałać uzależnieniom? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie na pewno nie zalicza się do najprostszych. Niemniej jednak nie oznacza to, że mowa o czymś, co należy pomijać. Można wręcz stwierdzić, że jest dokładnie odwrotnie.

Bardzo ważne jest też to, że Wodzisław Śląski to miasto, gdzie rządzący zdają sobie sprawę z rzeczywistości. Krótko mówiąc, chodzi o otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań publicznych miasta. Tematem (jeśli tak można powiedzieć) jest przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Na zadania objęte konkursem trafiło 150 tysięcy zł. Oferty można składać do 29 kwietnia tego roku. Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji, nie pozostaje nic innego jak dokładne zapoznanie się z ogłoszeniem prezydenta miasta. Gdyby cały czas coś wzbudzało wątpliwości, zostaje jeszcze możliwość kontaktu.