Wymarzony prezent? Ekspres do kawy!

Prezenty — któż ich nie lubi? Uwielbiamy je zarówno dawać, jak i otrzymywać. Święta Bożego Narodzenia, urodziny, czy też ślub — są to świetne okazje, by podarować bliskiej osobie wymarzony przez nią prezent. Jedną z najbardziej uniwersalnych propozycji, która przypadnie do gustu większości osób — jest ekspres do kawy.

Kawa, czyli uwielbiany napar

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy. Może to być zarówno klasyczne espresso, jak i cappuccino. Napar ten jest elementem wielu rytuałów. Ponadto jest ceniony również ze względu na swoje właściwości. Poprawia pamięć i koncentrację, pobudza, a ze względu na zwiększanie produkcji serotoniny — jest w stanie także i poprawić Twój nastrój.

Cennych właściwości kawy jest wiele. Jeśli bliska Ci osoba uwielbia ten napar, zakup ekspresu może okazać się wprost idealnym prezentem. Wcale nie musi wiązać się ze sporym wydatkiem, więc o to się nie martw! Dowiedz się nieco więcej o poszczególnych rodzajach ekspresów.

Ekspresy i ich rodzaje, czyli jakie urządzenie kupić?

Zanim przystąpisz do poszukiwań tego idealnego urządzenia, powinieneś zapoznać się z dostępnymi rodzajami ekspresów do kawy. Wyróżniamy:

  • ekspresy automatyczne — są proste w obsłudze i przy tym zdecydowanie najdroższe, zazwyczaj posiadają funkcję przygotowania różnego rodzaju kaw, a także spieniania mleka,
  • ekspresy kolbowe — kosztują mniej niż modele automatyczne, jednak wymagają przy tym nieco większego zaangażowania, wiedzy i umiejętności, o ile chcesz przygotować naprawdę aromatyczny i smaczny napar,
  • ekspresy przelewowe — to jedna z najtańszych dostępnych propozycji, ułatwia przygotowanie kawy filtrowanej dla dowolnej ilości osób,
  • ekspresy kapsułkowe — wymagają niewielkiej ingerencji ze strony użytkownika, są intuicyjne i proste w użytkowaniu, pozwalają przygotować wysokiej jakości napar.

Ekspres kapsułkowy na prezent — rozwiązanie idealne?

Kapsułkowy ekspres do kawy to uniwersalna propozycja, która przypadnie do gustu większości osób. Dlaczego powinieneś rozważyć właśnie ten rodzaj urządzenia? Powodów jest wiele. Przede wszystkim ekspres kapsułkowy oferuje świetny stosunek ceny do jakości. Nie musisz wydawać wcale dużo pieniędzy, jak ma to w przypadku modeli automatycznych, a mimo to zapewnisz sobie, i bliskiej Ci osobie, pyszne, wysokiej jakości napary.

Ekspres ten jest również bezproblemowy w obsłudze. To rozwiązanie zarówno dla starszych osób, jak i tych, które zwyczajnie nie mają zbyt wiele czasu. Ekspres jest również łatwy do utrzymania w czystości. Nie wymaga częstego mycia, podstawą jest jedynie jego odkamienianie, jak w przypadku każdego modelu. Dzięki temu zostaną zachowane walory smakowe kawy.

Ile zatem kosztuje tego rodzaju ekspres? Jest to koszt w wysokości od 200 do 600 złotych. Dokładna cena uzależniona jest m.in. od funkcji urządzenia. Warto jednak zaznaczyć, że nawet najdroższe ekspresy kapsułkowe mogą okazać się atrakcyjniejsze pod względem finansowym, jeśli porównasz je do kolbowych czy automatycznych!