Budka dla kota

Koty to wyjątkowe zwierzęta o niezwykłych zwyczajach. Chodzą własnymi drogami, mają swoje rytuały i nietypowe zwyczaje. Jedną z fascynujących cech kotów jest zamiłowanie do obserwacji otoczenia z ukrycia. Koty mają w naturze wrodzoną ostrożność. Dlatego niektóre z nich nawet we własnym domu lubią obserwować świat z bezpiecznego miejsca na wysokości, np. z szafy. Jeżeli Twój kot potrzebuje czasami czasu dla siebie i lubi czasami się ukryć przed światem, poczucie bezpieczeństwa zapewni mu bezpieczna kryjówka, przytulna budka dla kota.

Dlaczego koty uwielbiają budki?

Domek dla kota to najbardziej przytulne legowisko, jakie możemy sobie wyobrazić. To przytulna jaskinia, w której można odpocząć od domowników (nawet jeżeli bardzo się ich kocha), od dzieci, które chcą się intensywnie bawić, zaczepiającego psa, gości, głośno grającego telewizora. Budki dla kota zapewniają chwilę wytchnienia kotom, które bywają przytłoczone codziennością. Mruczki lubią czasami po prostu obserwować rzeczywistość, nadzorować swoje terytorium, czyli Twoje mieszkanie. Budki dla kota umożliwiają naładowanie w spokoju baterii, by po odpoczynku wrócić do swojego człowieka, domagając się porcji czułości.

Domek dla kota: drewniany domek, elegancka budka, czy domki zawieszone na drapaku? Jak wybrać budkę dla pupila?

Nowy domek dla Twojego kota powinien być przede wszystkim wygodny. Zabawny projekt pasujący do wystroju mieszkania to nie wszystko, idealny domek powinien być przede wszystkim odpowiedniej wielkości. Budka powinna mieć wymiary znacznie większe od legowiska – pamiętaj, że ścianki są ograniczeniem przestrzeni. Duże wejście na pewno ułatwi korzystanie z domku – to ważne szczególnie w przypadku kotów dużych ras. Tak jak w przypadku kuwety, najprawdopodobniej im większy rozmiar, tym bardziej kot będzie zadowolony.

Możesz zrobić domek dla kota samodzielnie, na przykład z drewna (podobnie jak budę dla psów). O wiele wygodniej jest jednak kupić gotowe domki, które często można znaleźć w naprawdę korzystnej cenie. Możliwość indywidualnej aranżacji kolorystycznej, czy stworzenia czegoś wyjątkowego jest kusząca, jednak nie każdy z nas ma umiejętności pozwalające na samodzielne wykonanie prezentu dla pupila.

Duża budka wiklinowa, filcowy tunel, czy domek ukryty w regale? Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy kot ma nieco inne preferencje. Zwróć uwagę, czy najczęściej odpoczywa na podłodze, kanapie, czy na wysokości (na przykład na szafce, czy parapecie). Jest to wskazówka, która pomoże Ci lepiej dokonać wyboru.

Szczegóły mają znaczenie!

Domek to nie tylko miejsce do spania. To przede wszystkim miejsce relaksu. Duża część kotów będzie spędzać w domku sporą część dnia, warto więc wyłożyć budkę miękką dwustronną poduszką. Coraz więcej jest domków z miękką poduszką dodaną do kompletu – warto skorzystać z tej opcji, ponieważ dopasowana poduszka na pewno lepiej będzie pasować do wnętrza budki.

Budka dla kota to wspaniałe miejsce, w którym Twój może wypocząć. Twój pupil zasługuje na chwilę odprężenia! Wejdź i odwiedź sklep zoologiczny Rikoland.pl