Chorzowianin Mistrzem Polski w triathlonie

W ostatnią niedzielę rozegrano JBL Super League Triathlon Poznań – podczas rywalizacji najlepszy okazał się pochodzący z Chorzowa Tomasz Brembor. Zawody odbyły się na poznańskiej Malcie.

CIECH Tri Tour

Dla tych, którzy nie interesują się na co dzień triathlonem – JBL Super League to druga tegoroczna impreza, która zalicza się do cyklu CIECH Tri Tour. Warte podkreślenia jest również to, że w zawodach oglądaliśmy nie tylko Polaków – mogliśmy zobaczyć choćby reprezentantów Anglii, Niemiec czy Rosji. Ponadto udział wziąć mogli zawodnicy PRO, jak i amatorzy. Trasa zawodów to 1/2 Ironmana – oznacza to przepłynięcie 1,9 km, jazdę rowerem przez 90 km i 21,1 km biegu.

Czas Tomasza Brembora to 3:43:07. Wypada też odnotować, że chorzowianin to lekkoatleta, który jest członkiem zespołu AZS AWF Katowice. Drugą lokatę zajął Kacper Stępniak – uzyskany przez niego wynik to 3:43:46. Brązowy medal przypadł Tomaszowi Szali – czas tego zawodnika to 3:47:06.

Możemy też mówić o rywalizacji wśród kobiet – najszybszą triathlonistką okazała się Maria Cześnik – jej wynik to 4:14:03.