W Katowicach szykują się zmiany parkingowe!

Katowice w czerwcu będą gospodarzem Światowego Forum Miejskiego. Jest to niezwykle ważne wydarzenie i co równie istotne, chodzi o wydarzenie, które wymaga sporych przygotowań.

Już niedługo!

W najbliższy poniedziałek (16 maja) rozpoczną się prace dotyczące przygotowania terenu. O szczegółach można rozmawiać naprawdę długo, ale teraz wszystko sprowadzimy do jednego – ograniczeń w dostępie do parkingów w Strefie Kultury.

Sytuacja ta może dla wielu osób stanowić spore zaskoczenie. Oczywiście mówi się o akcji informacyjnej polegającej na ulotkach, które trafią za wycieraczki samochodów parkujących w Strefie Kultury. Można nawet powiedzieć, że jest to bardzo ważna akcja, ale czy to rozwiązanie problemu? Co by nie mówić, trudno liczyć na to, że wiadomość o ograniczeniach trafi do wszystkich zainteresowanych.

Warto również pamiętać o tym, że nie chodzi tylko o Światowe Forum Miejskie – po zakończeniu tego wydarzenia ograniczenia będą dalej obowiązywać. Z tym że powodem będzie organizacja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Festiwal ten zaplanowano na 21-24 lipca, natomiast parkingi będą wyłączone do 29 lipca.

Wprowadzone zmiany mogą przełożyć się na pewne komplikacje, ale czy miasto mogło postąpić inaczej? Mamy do czynienia z wyższą koniecznością.

Wieści z Katowic znajdziesz także pod tym adresem.