Tychy: Pomoc psychologiczna także w soboty

Pomoc psychologiczna to temat, który może przez wiele osób jest lekceważony, ale wydaje się, że mamy niemałe zmiany i to oczywiście na lepsze. Za przykład może posłużyć to, co wydarzyło się w Tychach – w Ośrodku Interwencji Kryzysowej pomoc możliwa jest także w soboty.

Co wiemy?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że mowa o harmonogramie, zgodnie z którym pomoc w sobotę będzie miała charakter czasowy. Dokładnie rzecz ujmując, ostatnia szansa na sobotnią wizytę będzie 18 czerwca. Widać wyraźnie, że są potrzeby i trzeba na te potrzeby skutecznie odpowiedzieć.

Dobrze także pamiętać o tym, że mowa o miejscu, w którym dzieje się naprawdę wiele. Dość powiedzieć, że świadczone wsparcie możemy podzielić na psychologiczne, socjalne i dotyczące schronienia w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu. Jeżeli potrzeba więcej informacji, nie pozostaje nic innego jak samodzielne zapoznanie się ze szczegółami. Warto też mieć na uwadze, że chodzi o pomoc, ale zawsze na początku liczy się chęć skorzystania z pomocy.