Ukrywał się od trzech lat! Namierzyli go kryminalni z Katowic

Ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości to zadanie, które sprawia niemałe trudności. Nawet zakładając, że przez długi czas wszystko się układa. Ostatnio przekonał się o tym 29-letni mężczyzna poszukiwany trzema listami gończymi.

O co chodzi?

Można powiedzieć, że mowa o mężczyźnie, dla którego nie ma miejsca na wolności. Wystarczy wziąć pod uwagę, że poszukiwany dopuścił się gwałtu, rozboju i paserstwa. Ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości trwało od 2019 roku. Wypada również odnotować, że 29-latek wykazał się sporą determinacją, czego dowodem jest wielokrotne zmienianie miejsca pobytu.

Ucieczka mężczyzny zakończyła się w Dąbrowie Górniczej. Dodatkowo podczas zatrzymania odkryto przeszło 3 kilogramy marihuany – 3 kilogramy marihuany to szansa na przygotowanie 3250 porcji. Oczywiście skończyło się na policyjnym areszcie i doprowadzeniu do prokuratury.

Jakie konsekwencje?

W prokuraturze padł zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany odbywa obecnie karę 6 lat pozbawienia wolności i jest to związane z wcześniej popełnionymi przestępstwami. Kara ta może ulec zmianie – za posiadanie wspomnianej ilości narkotyków grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości dotyczące Katowic znajdziesz także tutaj.