Cyfrowe dzieciństwo. Jaki tablet do nauki wybrać z oferty Samsung?

W dobie zmieniających się i rozwijających technologii warto zwrócić uwagę na urządzenia, które pomogą dzieciom w nauce. Jednym z takich narzędzi są tablety do nauki. Tylko które wybrać, np. w ofercie Samsung?

Pandemia wymusza na społeczeństwie dostosowywanie się do nowych okoliczności. Dzieci zmieniają swoje przyzwyczajenia. Jednym z elementów codzienności stała się nauka zdalna. Cyfrowe dzieciństwo różni się od tego, do czego przywykli dorośli. Charakteryzuje się ono dostępem do nowinek technologicznych. Urządzenia multimedialne, umiejętność ich obsługi stanowią wyzwanie już od najmłodszych lat. Już kilkulatki korzystają z tabletów do nauki.

Tablety dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Tablety do nauki to urządzenia multimedialne zastępujące laptopy czy smartfony. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze tabletu do nauki dla dziecka? Przede wszystkim takie urządzenie powinno być trwałe. Dzieci często upuszczają z rąk przedmioty, zabierają je do plecaka, bawią się nimi. Zatem podstawą jest trwała obudowa.

Tabletem takim może być m.in. Galaxy Tab S6 Lite LTE (tablet do nauki z internetem mobilnym) o przekątnej ekranu 10,4”. Będzie on dobrym narzędziem do przeglądania materiałów lekcyjnych, do uczestnictwa w zajęciach zdalnych czy też do sporządzania notatek dzięki rysikowi S Pen.

SAMSUNG Galaxy Tab S6 Lite 10.4 LTE z kolei spełni swoją funkcję w pobudzaniu kreatywności najmłodszych i jest to dobry produkt do nauki dla najmłodszych.

Jak sprawować pieczę nad treściami, które są udostępniane dzieciom?

Cyfrowe dzieciństwo może być fascynujące i bardzo rozwijające. Niesie też jednak pewne zagrożenia. Aby ich uniknąć, firma Samsung oferuje aplikację Samsung Kids, która tworzy bezpieczniejsze cyfrowe środowisko dla najmłodszych. Dzięki niej dzieci mogą swobodnie odkrywać świat i łączyć się z nim. Aplikacja ma ciekawe zabawy dla całej rodziny, Samsung Kids oferuje nie tylko świetną rozrywkę, ale jednocześnie umożliwia naukę, rozwój i bezpieczne poznawanie wirtualnego świata. Dziecko ma możliwość rozpoczęcia przygody w ciągu kilku sekund. Wystarczy, że rodzic czy opiekun kliknie ikonę Samsung Kids w szybkim panelu na swoim smartfonie. Następnie należy podać kod PIN lub użyć danych biometrycznych. Co ważne – nie trzeba zapamiętywać kolejnego hasła. Można także sprawnie zmienić ustawienia.

Aplikacja umożliwia pokazanie dziecku, w jaki sposób prawidłowo poruszać się po cyfrowym świecie. Dzięki niej można też określić limit czasu grania i udzielić dostępu do określonych kontaktów i aplikacji. To istotne, bowiem opiekun powinien stale nadzorować czas spędzany przez dziecko z tabletem. Nie powinien być zbyt długi. Z kolei opcja raportu użycia pozwala dowiedzieć się, co robi dziecko, lub upewnić się, że ma dostęp tylko do odpowiednich treści.