Ruch Chorzów o krok od awansu na zaplecze Ekstraklasy

Są kluby, w przypadku których mówi się o tym, iż powinny grać w elicie. Przykładem może być Ruch Chorzów i tak się składa, że przed tym klubem niezwykle ważne dni.

Baraż o 1. ligę

Dziś rozpoczęły się baraże o 1. ligę i możemy mówić o sukcesie, bo Ruch wygrał u siebie z Radunią Stężyca 1:0 po dogrywce i tym samym awansował do drugiego etapu zmagań. Zespół z Chorzowa nie zachwycił, ale tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Kiedy o porażce decyduje jedno starcie, najważniejszy jest wynik (choć rzecz jasna dobra gra nigdy nie zaszkodzi). Zresztą przykład mieliśmy tego w Suwałkach. Osoby, które liczyły na emocjonujący pojedynek, srogo się zawiodły – Wigry Suwałki przegrały z Motorem Lublin aż 4:0 i to właśnie zespół z Lublina będzie rywalem Ruchu.

Być może wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki pojedynek nasz czeka? Oczywiście można pokusić się o przypuszczenia, ale nie sposób zapomnieć o tym, co stało się w Suwałkach. Mieliśmy tam wynik, którego chyba nikt się nie spodziewał. Z drugiej strony trudno podejrzewać, aby w finale baraży sytuacja miała się powtórzyć. Najprawdopodobniej czeka nas starcie, w którym zadecydują detale. Zadecydować może choćby to, że mecz odbędzie się w Chorzowie. Dla przypomnienia – gospodarzem jest drużyna, która zakończyła ligę na wyższej pozycji.

Spotkanie zaplanowano na 29 maja (niedziela) o godz. 17:00. Co możemy powiedzieć o kibicowskich przeczuciach? Czy mieszkańcy będą mieli powody do świętowania? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero w niedzielę przed godz. 19:00 albo nawet nieco później.

Informacje o sporcie znajdziesz także w serwisie Sportowy Magazyn.