Troska o klimat

Troska o klimat jest na pewno ważna, ale nie ma też co ukrywać, że mowa o temacie wzbudzającym spore wątpliwości. Niemniej to nie jest na teraz – w tym momencie najważniejsze są Katowice i to, że mamy tam pełnomocnika ds. klimatu.

Dr Beata Urych

Wybór padł na dr Beatę Urych. Można też dodać, że w przypadku tej kandydatury znaczenie miało doświadczenie – w każdym razie tak wynika z wypowiedzi prezydenta. Mogliśmy również usłyszeć o tym, że zmiany klimatyczne wymagają szybkich i zdecydowanych działań. Trudno powiedzieć, czy powołanie pełnomocnika ds. klimatu wpisuje się w to, ale pewne jest, że Beata Urych ma odpowiadać za uporządkowanie spraw klimatycznych. Gdyby kogoś interesowały szczegółowe informacje, warto wiedzieć o opiniowaniu strategii czy zasad inwestycyjnych.

Mieszkańcy mogą mieć spore nadzieje, jak i spore wątpliwości. Co za tym idzie, nie pozostaje nic innego jak tylko oczekiwanie na efekty. Choć trzeba też przyznać, że troska o klimat to zadanie nas wszystkich – dość powiedzieć, że klimat wpływa na biznes.