Szobiszowice: Ktoś zaczepiał dziecko w drodze do szkoły

W Szobiszowicach doszło do bardzo niepokojącego zdarzenia – nieznany mężczyzna zaczepiał obce dziecko. Sprawa jest wyjaśniana.

Niczego nie wolno lekceważyć

Nie wiadomo, jakie intencje miał mężczyzna, ale trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że pewnych sytuacji nie wolno lekceważyć. Zresztą wystarczy posłuchać o tym, co się dzieje. Warto również podkreślić, że w szkole zadbano o pogadanki dotyczące spotkania się z kimś nieznajomym. Oczywiście musimy też pamiętać o tym, że szkoła to nie wszystko – opieka należy głównie do rodziców. Rodzice powinni zadbać o przeprowadzenie rozmów na temat bezpieczeństwa. Ponadto nie możemy zapominać o praktyce – jeśli jest to możliwe, warto zatroszczyć się o zwiększenie opieki – chodzi o godziny popołudniowe oraz drogę do i ze szkoły.

Można również dodać, że odpowiedzialność w jakiejś części spoczywa na nas wszystkich. Dbałość o bezpieczeństwo to zadanie dla policjantów, aczkolwiek policjanci nie mogą być wszędzie. Co więcej, czasem konieczna jest szybka reakcja. Rzecz jasna nie można jednak zapomnieć, iż zawsze najważniejsza jest odpowiedzialnośćsamodzielne działanie należy przemyśleć.