Najnowszy Samsung S22 Ultra – czy nada się dla osób, które chcą kręcić wideo smartfonem?

Obecnie nasze telefony zastąpiły wiele innych urządzeń. Jeśli ktoś marzy o nagrywaniu filmów w wysokiej jakości, nie musi już więcej nosić ze sobą ciężkiej kamery – wystarczy, że ma w kieszeni smartfon do nagrywania filmów. Nie oznacza to jednak, że każdy telefon będzie w stanie nakręcić satysfakcjonujące wideo – na rynku jest wiele modeli, które niezbyt się do tego nadają. Jak pod tym kątem wypada najnowszy Samsung Galaxy S22 Ultra?

Najnowszy Samsung z serii Galaxy to S22 Ultra. Jest to prawdziwe urządzenie do zadań specjalnych – cechuje je pojemna bateria i wydajny, ośmiordzeniowy procesor. Czy będzie dobrym wyborem dla kogoś, kto szuka smartfona do nagrywania filmów?

Zdecydowanie tak! Jest to możliwe za sprawą aż pięciu obiektywów, w które został wyposażony na tylnej obudowie. Główne szkło aparatu ma rozdzielczość aż 108 Megapixeli, co będzie dobrą wiadomością dla miłośników zdjęć. W kontekście kręcenia wideo jednak ważniejsze jest to, że najnowszy Samsung jest w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości 8K w 24 klatkach na sekundę.

Czy ta rozdzielczość jest odpowiednia do nagrywania filmów w dobrej jakości? Wystarczy powiedzieć tylko tyle, że większość obecnych telewizorów, pomijając oczywiście droższe i topowe modele, nie jest nawet w stanie odtworzyć w pełnej jakości filmu nagranego w technologii 8K. Zdecydowanie czyni to z Samsunga S22 Ultra dobry smartfon do nagrywania filmów.

Najnowszy Samsung, czyli smartfon z rysikiem

Po nakręceniu dobrego filmu koniecznie trzeba go zmontować – wyciąć niepotrzebne fragmenty, popracować nad ustawieniami dźwięku czy chociażby dodać do niego napisy. To wszystko jest możliwe w przypadku najnowszego Samsunga, gdyż został on wyposażony w charakterystyczny rysik S Pen, znany wcześniej jedynie z serii Note.

Smartfon z rysikiem to bardzo dobre rozwiązanie dla wymagających precyzji przy montażu filmów. Wskazywanie palcem określonych fragmentów wideo może być dosyć problematyczne, więc rysik jest w tym kontekście niezwykle przydatnym narzędziem. Pozwala on na precyzyjne zaznaczanie interesujących nas fragmentów wideo i ich bezproblemowe przesuwanie czy usuwanie.

S Pen nada się nie tylko do produkcji wideo – pełna gama jego zastosowań jest znacznie szersza. Rysik może być użyty także jako narzędzie do pisania. Najnowszy Samsung bardzo dobrze radzi sobie z odczytywaniem ręcznego pisma i przenoszeniu go na ekran smartfona czy komputera. Dzięki temu każdy użytkownik będzie zawsze mógł mieć pod ręką nowoczesny notatnik, który pomoże mu w realizacji codziennych zadań.