Pomoc dla Ukraińców cały czas trwa!

Na temat pomocy udzielanej Ukraińcom powiedziano bardzo dużo. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że mimo wszystko Ukraińcom nie jest łatwo. Można też powiedzieć, że mowa o ludziach, którzy cały czas potrzebują pomocy.

Zdajemy sobie z tego sprawę!

Niektórzy mogą zapytać, jak na to odpowiadają Polacy? Oczywiście jest to temat, w przypadku którego trudno odnosić się do szczegółów, bo dzieje się wiele. Niemniej jednak jedno wydaje się pewne – możemy mówić o odpowiadaniu na różne oczekiwania.

Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się w Chorzowie – w Miejskiej Bibliotece Publicznej pojawiły się książki w języku ukraińskim. Jak się można domyślić, w najbliższych dniach książki te będą dostępne dla Ukraińców. Ważne jest też to, że w pozyskanym księgozbiorze dominuje literatura dla dzieci.

Książki dotarły prosto z Tarnopola. Co więcej, Urząd Miasta w Chorzowie przekazuje specjalne podziękowania Ivanowi Khimeychukowi, wszystkim mieszkańcom i Irkowi Kani. Irek Kania to chorzowianin, który odpowiadał za bezpieczne dostarczenie transportu.

Informacje z Chorzowa możesz znaleźć także pod tym adresem.