PKM Katowice zrezygnuje z obsługi aż pięciu linii autobusowych?

Na początku nowego roku niektórych z nas może czekać niemałe zaskoczenie – chodzi o rezygnację z niektórych linii autobusowych. Powodem takiego stanu rzeczy są braki kadrowe.

W PKM Katowice

Z brakami kadrowymi boryka się PKM Katowice. Warte podkreślenia jest również to, że nie chodzi o przejściowe problemy – możemy mówić o naprawdę sporych kłopotach. Zresztą wystarczy powiedzieć, że Zarząd Transportu Metropolitalnego dostał informację, zgodnie z którą część autobusów może nie pojawić się na trasie. Jest to oczywiście niedotrzymanie umowy, ale co zrobić, kiedy ma się do czynienia z brakami kadrowymi?

Z drugiej strony warto mieć na uwadze, że wysyłka informacji miała miejsce 15 grudnia. Jest to o tyle istotne, że z początkiem nowego roku będziemy mogli mówić o nowej umowie. Trudno nie zadać pytania, czy wiadomość mogła zostać przesłana wcześniej? Jakby nie patrzeć, ZTM znajduje się obecnie w naprawdę niełatwej sytuacji. Niemniej jednak wypada zaznaczyć, że nikt się nie załamuje – trwa poszukiwanie rozwiązania problemu.