Odnowa basenu Szkolnego po 22 latach: inwestycja warta 4 mln zł

Basen, który nie był używany od długich 22 lat, znaleziony w Szkole Podstawowej nr 28 zlokalizowanej przy ulicy Armii Krajowej 40, ma szansę na odrodzenie. W piątek, dnia 14 czerwca, umowę o przeprowadzeniu prac remontowych z firmą Fortino Sp. z o.o., podpisał prezydent Mariusz Wołosz. Cała operacja renowacji wyniesie ponad 4 miliony złotych.

Całościowy remont, który obejmie zarówno halę basenową jak i antresolę, gdzie znajdzie się nowa niewielka widownia, zostanie przeprowadzony przez wyżej wspomnianego wykonawcę. Ten również podejmie się renowacji pomieszczeń takich jak szatnie czy sanitariaty, a także prysznice. Prace będą obejmowały również przeprowadzenie prac związanych z instalacjami hydraulicznymi, wymianą stacji uzdatniania wody basenowej oraz montażem nowej wentylacji i oświetlenia.

Z uwagi na fakt, że cały proces modernizacji basenu w Łagiewnikach odbędzie się według formuły projektuj-buduj, Fortino Sp. z o.o. najpierw zajmie się stworzeniem projektu, a potem doprowadzi do końca wszystkie prace budowlane. Ostatecznym celem jest oddanie basenu do użytku do końca bieżącego roku.

Oczywiście, przeprowadzenie takiej inwestycji było możliwe dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Odporności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ten fundusz ma na celu wspieranie kluczowych inwestycji miejskich, takich jak budowa, przebudowa oraz remonty dróg, a także obiektów użyteczności publicznej.