17. Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej organizuje inscenizację z okazji Narodowego Dnia Powstań Śląskich

Na świętowanie Narodowego Dnia Powstań Śląskich, 17. Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej przygotowała specjalną inscenizację. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie i celebrowanie tego ważnego dnia w historii Polski.

Inscenizacja odbędzie się na placu Letochów w Radzionkowie, 16 czerwca. Jest to niedziela, a więc wiele osób będzie miało możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Ciekawostką jest fakt, że termin został wybrany tak, aby był zaledwie cztery dni przed 102. rocznicą wkraczania polskich wojsk na teren Górnego Śląska.

Inscenizacja rozpocznie się o godzinie 18:00. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć rekonstrukcję historycznych wydarzeń i uczestników ubranych w stroje z tamtego okresu.

Także, zostanie zaprezentowana wystawa pamiątek powstańczych, co stanowi niepowtarzalną okazję do bliższego poznania historii tego czasu. Ponadto, będzie można oglądać proporca Oddziałów Młodzieży Powstańczej.

17. Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej to młodzieżowa organizacja o charakterze proobronnym. Jej głównym celem jest promowanie wartości patriotycznych wśród młodzieży.