Modernizacja ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Oriona na osiedlu Kopernika

Znajdujący się na gliwickim osiedlu Kopernika ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Oriona przechodzi w najbliższym czasie gruntowny remont. Istniejąca nawierzchnia z kostki betonowej ulegnie wymianie na bardziej komfortową dla użytkowników – asfaltową. Planowany początek prac to najbliższy poniedziałek.

Wszystkie działania są częścią szerszego planu realizowanego w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego, który skupia się na poprawie standardów życia mieszkańców miasta.

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach poinformował, że przebudowa obejmie odcinek o długości 170 metrów. Prace rozpoczną się 10 czerwca, a ich zasięg będzie sięgał od przejścia dla pieszych przy ulicy Jowisza do momentu, w którym ścieżka łączy się z już istniejącą nawierzchnią asfaltową. W trakcie realizacji projektu, remontowany fragment zostanie wyłączony z ruchu.

Zarówno piesi jak i rowerzyści zostaną przekierowani na inne drogi. Pierwsi będą mogli poruszać się chodnikiem po przeciwnej stronie ulicy Oriona, między skrzyżowaniem z ulicą Jowisza a ulicą Syriusza. Rowerzyści natomiast będą musieli skorzystać z jezdni. Przewidywany koniec remontu to koniec czerwca, jednak ostateczny termin może zostać przesunięty w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.