Obchody Święta Rzemiosła w Bytomiu z udziałem lokalnych rzemieślników i przedstawicieli władz

Dni 16 marca 2024 roku rozbrzmiewały echem świętowania w Bytomiu, jak na scenie pojawiło się święto rzemieślników. Ta tradycyjna celebracja została zorganizowana w centralnym punkcie miasta, w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości przy ulicy Pułaskiego 3. Zdecydowanie nie była to impreza dla wybranych – członkowie społeczności rzemieślniczej z Bytomia i sąsiednich miast, takich jak Radzionków, zgromadzili się, by wspólnie uczcić ten specjalny dzień.

Wyróżniający się wykonawcy biznesu rzemieślniczego, którzy prowadzą swoje działalności od kilkudziesięciu lat, zostali uhonorowani przez władze Bytomia podczas uroczystości. W sumie przyznano sześć prestiżowych nagród z tej okazji.

Także elita polityczna okazała swój szacunek dla rzemiosła i jego znaczenia dla społeczności lokalnej. Wśród gości obecnych na uroczystościach byli senator Halina Bieda, poseł Wojciech Szarama oraz Gabriel Tobor – burmistrz Radzionkowa. Również wiceprezydent Bytomia, Adam Fras, uczestniczył w tych uroczystościach.