Jubileusz 20 lat Polski w UE – Muzyczna Majówka w Rybniku z bogatym programem

W maju, w Rybniku, czeka nas muzyczne świętowanie! To będzie wyjątkowy czas pełen różnorodnych dźwięków, z udziałem takich artystów jak Monika Brodka, Artur Rojek, Igo i Mery Spolsky. Ale nie tylko popularna muzyka będzie miała swoje miejsce podczas tej imprezy. W Niewiadomiu usłyszymy bowiem nuty muzyki klasycznej, zaś w Niedobczycach zagoszczą orkiestry dęte. W centrum miasta natomiast zaprezentują się twórcy, którzy swoją twórczością wykraczają poza typowe konwencje. Wszystko to jest częścią obchodów jubileuszu 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Pierwszy dzień maja – tradycyjne Święto Pracy – zagościmy w sportowym stylu. Przez cały dzień, od godziny 8:00 do 16:00, w centrum Rybnika odbędzie się aż 27 edycja turnieju koszykówki ulicznej – Rynek Basket.

Tymczasem 3 maja to data, której nie sposób pominąć. Dzień Konstytucji to czas, kiedy szczególnie mocno cieszymy się z naszego narodowego dziedzictwa, ale też śląskich wartości. Tego dnia przypominamy sobie, że jesteśmy częścią europejskiej wspólnoty, która szeroko otwiera swoje drzwi dla różnych kultur, wyznań i religii. To harmonijne współistnienie wpisuje się w idee zawarte w polskiej konstytucji. W programie tego dnia znalazło się miejsce na tradycyjne uroczystości:

O godzinie 10:30 w bazylice św. Antoniego odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. O godzinie 12:00 natomiast na rynku zaplanowany został uroczysty apel z udziałem Prezydenta Miasta Rybnika.