Niecodzienny podarunek

Na temat podarunków można powiedzieć wiele i co warte podkreślenia, zdarzają się sytuacje, kiedy po prostu brakuje słów. Tak można określić to, co wydarzyło się w katowickiej archidiecezji.

Biblia z dawnych lat

Ktoś może powiedzieć, że chodzi o Biblię z dawnych lat, ale takie stawianie sprawy jest niczym innym jak ogromnym uproszczeniem. Sytuacja wygląda tak, że chodzi o Biblię z 1577 roku. Istotne jest także to, że mowa o Biblii Leopolity. Dla niezorientowanych – jest to pierwszy drukowany przekład na język polski. Za podarunek odpowiada Mirosława Pokwapemerytowana nauczycielka z Katowic.

Pewnie niektórzy zadają sobie pytanie, co możemy powiedzieć na temat stanu podarunku? Trudno mówić o detalach, aczkolwiek można powiedzieć, że stan jest dobry. Dobry, ponieważ jest problem z pierwszymi stronami Starego Testamentu (spore zniszczenia). Można również dodać, że oprawę naprawiano, co przełożyło się na brak oryginalnych pasków i grzbietu. Warte podkreślenia jest też to, że w książce znajdziemy dedykację skierowaną do królowej Polski Anny Jagiellonki.