Lukas Podolski w Górniku Zabrze!

Lukas Podolski został zawodnikiem Górnika Zabrze! Można powiedzieć, że stało się to, co się miało stać. Trzeba też przyznać, że z tym transferem wiązały się różne złośliwości. Gdyby ktoś nie znał tematu – Podolski obiecał, że zagra w Górniku, ale chyba wielu kibiców (chodzi o kibiców z całego kraju) sądziło, że na obietnicy się skończy.

Takiego zawodnika jeszcze nie było

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że takiego zawodnika w naszej Ekstraklasie jeszcze nie było. Czy będzie mieć to przełożenie na poziom sportowy? Można przypuszczać, że jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców. Przede wszystkim forma nie jest ta, co dawniej. Ponadto nie można zapomnieć o tym, że gra w Górniku będzie łączona z udziałem w niemieckim show – to pokazuje, w jakim momencie kariery jest Podolski. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że poziom sportowy polskiej Ekstraklasy nie jest wysoki. Krótko mówiąc, możemy mówić o sporej niewiadomej.

Warto również uwzględnić, że przy wielkim transferze liczą się też względy marketingowe. Patrząc pod tym kątem, w Zabrzu mogą być szczęśliwi.