Katowicka drużyna pokaże się w Lidze Mistrzów?

Czy Katowice będą mieć swojego przedstawiciela w Lidze Mistrzów? Pytanie może zaskakiwać, ale prawda jest taka, że powodów do zdziwienia nie ma żadnych. Co więcej, jedynym problemem są pieniądze.

Niewielka popularność

Wielokrotnie mówi się o tym, że piłkarze nie mogą narzekać. Takie myślenie jest zrozumiałe, aczkolwiek możemy mówić, że takie stawianie sprawy nie jest do końca właściwe. Piłka nożna wielu osobom może kojarzyć się wyłącznie z drużynami, w których gra jedenaście osób, natomiast prawda jest taka, że granie po jedenastu to niejedyne wyjście. Krótko mówiąc, dobrze pamiętać również o piłce sześcioosobowej. Do tego możemy rozmawiać o czymś, co nie wiąże się ze sporym nakładem środków.

Obecny mistrz kraju to Dentim Clinic Katowice. Fakt ten sprawia, że ekipa z Katowic ma prawo wystąpić w międzynarodowym turnieju, którego gospodarzem będzie słoweński Maribor. Tak dochodzimy do najważniejszego – udział w turnieju oznacza, że potrzeba 10 tysięcy złotych. Sytuacja jest na tyle poważna, że zespół zdecydował się poprosić o wsparcie (w internecie znajdziemy zbiórkę).

Ewentualny występ w Mariborze nie będzie debiutem. Dentim Clinic Katowice to drużyna, która miała już okazję zaprezentować się wśród najlepszych europejskich ekip. Miało to miejsce 5 lat temu i co najistotniejsze, podczas zmagań udało się dojść do 1/8 finału. Teraz rzecz jasna ambicje są większe.