Morsy z Dąbrowy Górniczej zażywają kąpieli na jeziorze Pogoria

W niedzielę, 1 stycznia, Stowarzyszenie Morsów Pogoria zorganizowało specjalny apel z okazji rozpoczęcia Nowego Roku. Morsy miały okazję zaprezentować swoje odświętne stroje, witając Nowy Rok w lodowatych wodach. I z pewnością nie zabrakło tradycyjnego toastu!

W każdy dzień Nowego Roku morsy z dąbrowskiej Pogorii III biorą udział w tradycyjnym świętowaniu. Zazwyczaj ich spotkanie rozpoczyna się o godzinie 11.00, jednak biorąc pod uwagę fakt, że ludzie prawdopodobnie są zmęczeni po sylwestrowych zabawach w poprzednią noc, w tym roku morsy zaplanowano na godzinę 15.00.

Zarząd Pogorii morsuje i życzy wszystkim, którzy są częścią społeczności morsów z Dąbrowy Górniczej i Zagłębia Dąbrowskiego – obejmującego również Śląsk, zdrowego i pogodnego 2023 roku! Pierwszego dnia roku święto morsów odbyło się przy balsamicznej pogodzie – choć powszechnie wiadomo, że morsy rozwijają się w chłodniejszych temperaturach. Atmosfera była wylewna, co dało się poczuć, obserwując to, jak dobrze bawią się śląskie morsy!