Którą kawiarnię w centrum Katowic warto odwiedzić? Mamy swój typ!

Kawiarnia to idealne miejsce na spotkanie we dwoje, odbycie poufnej rozmowy biznesowej czy odpoczynek w przerwie od zwiedzania miasta. Najczęściej szukamy kawiarni w centrum, gdzie zwykle nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu. Nie inaczej wygląda to w przypadku stolicy Górnego Śląska. Jeśli chcesz napić się naprawdę dobrej kawy, to przy najbliższej okazji zajrzyj do Kafej, naszej ulubionej kawiarni w centrum Katowic. Dlaczego warto? Oto kilka dobrych argumentów, które powinny Cię przekonać.

Fantastyczna kawa

Podstawowym powodem, dla którego polecamy Ci wizytę w kawiarni Kafej jest to, że napijesz się w niej naprawdę znakomitej kawy. W Kafej pracują profesjonalni bariści, którzy naprawdę wiedzą, jak przyrządzić napój, który zagwarantuje Ci zupełnie inny poziom przyjemności z picia małej-czarnej.

W Kafej serwowane są różne rodzaje kawy, a więc niezależnie od tego, czy preferujesz klasyczne espresso, americano czy może latte macchiato, możesz mieć pewność, że barista tej kawiarni stanie na wysokości zadania.

O nieprzeciętnej jakości serwowanej kawy decyduje przede wszystkim doskonałe ziarno. Kafej importuje kawę bezpośrednio z miejsca jej pozyskiwania i korzysta z najlepszych palarni, co przekłada się na znakomity smak i bezkompromisową jakość napoju.

Nie tylko kawa

Wielu katowiczan i turystów wpada do Kafej nie tylko po to, aby napić się kawy, ale również chcąc skosztować owianych już legendą wypieków z manufaktury cukierniczej Słodki Kafej. Są to desery przyrządzane wyłącznie z najlepszych składników, w tym ekologicznych, robione ręcznie, dystansujące wypieki z cukierni sieciowych – świadczą o tym chociażby długie kolejki codziennie ustawiające się w manufakturze.

Odwiedzając kawiarnię Kafej możesz skosztować tych wypieków, które smakują wyjątkowo dobrze w towarzystwie pysznej kawy, przyrządzonej specjalnie dla Ciebie przez profesjonalnego baristę.

Pyszne śniadania

Kawiarnia Kafej to jedno z tych miejsc, które można śmiało polecić osobom chcącym zjeść pożywne śniadanie w Katowicach. Kawiarnia od pewnego czasu serwuje śniadania przyrządzane ze świeżych składników, w bardzo fantazyjnych wariantach, również dla wegan i wegetarian. Co ważne, śniadania są dostępne w formule all-day breakfast, dlatego nie musisz zrywać się wcześnie rano, aby skosztować specjałów od Kafej.

Wiele osób wpada na śniadanie do Kafej w drodze do pracy czy w ramach przerwy na lunch. Jest to bardzo dobra alternatywa dla smutnych kanapek czy nawet diety pudełkowej. Zjedzenie śniadania w Kafej polecamy również osobom, które zgłodniały podczas zwiedzania czy zajęć na uczelni.

Do Kafej chodzi się dla atmosfery

Po kawiarni oczekujemy nie tylko serwowania świetnej kawy, ale przede wszystkim swobodnej, fajnej atmosfery, która sprzyja zamyśleniu, rozmowom z drugą połówką, odbywaniu spotkań biznesowych czy po prostu odpoczynkowi i zapominaniu o problemach zostawionych za drzwiami lokalu.

Dokładnie tak możesz się poczuć w kawiarni Kafej, która może się pochwalić chyba najlepszą atmosferą spośród wszystkich lokali w Katowicach. Przyjemny wystrój wnętrza, bezpośredniość obsługi, stali goście tworzący klimat miejsca – jeśli właśnie tego szukasz, to w ciemno wpadnij do kawiarni Kafej.

Więcej o tym, dlaczego szukając dobrej kawiarni w centrum Katowic warto wpaść właśnie do Kafej, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://kafej.pl/kawiarnia-w-centrum-katowic-wpadnij-do-kafej/.

Gdzie znajdziesz kawiarnię Kafej?

Kafej mieści się przy ulicy Chorzowskiej 5, a więc bardzo blisko ścisłego centrum Katowic. W pobliżu znajdują się miejsca parkingowe, do kawiarni można też dojść pieszo czy dojechać komunikacją publiczną.

Kawiarnia Kafej to bardzo dobre miejsce do tego, aby odpocząć od zgiełku centrum miasta, a jednocześnie mieć na wyciągnięcie ręki największe atrakcje Katowic czy móc w ciągu kilku chwil dojść lub dojechać do biznesowej strefy stolicy Górnego Śląska.