Mieszkanie w opolskim bloku przy ulicy Nysy Łużyckiej kompletnie zniszczone przez pożar

W Opolu, w środku dnia doszło do tragicznego zdarzenia. Kompletnie zniszczone zostało mieszkanie na parterze wysokiego budynku mieszkalnego, położonego przy ulicy Nysy Łużyckiej. Blok ten znajduje się tuż obok siedziby Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Szczęśliwie, wszyscy mieszkańcy zdążyli ewakuować się na czas i nikt nie został ranny.

Właśnie przed południem matka wraz z dwójką swoich dzieci opuściła mieszkanie, które stało się epicentrum pożaru, zanim na miejsce dotarły jednostki straży pożarnej. Wszystkie trzy osoby zostały poddane badaniom medycznym przeprowadzonym przez ratowników, którzy również przybyli na miejsce zdarzenia. Prócz nich obecni byli również policjanci.

Młodszy kapitan Krzysztof Kowalski z Komendy Miejskiej PSP w Opolu, który nadzorował działania mające na celu ugaszenie ognia, poinformował, że w akcji ratunkowej uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej.

Informacje o pożarze dotarły do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Opolu od przypadkowych przechodniów, którzy zauważyli dym wydobywający się z mieszkania na parterze. Na ten moment nie jest jeszcze wiadome, co było przyczyną pożaru, ale wiemy, że całe mieszkanie uległo zniszczeniu z powodu działań ognia.