Koncertowe lato w Katowicach

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy, której mieszkańcy Katowic nie muszą daleko szukać. Wystarczy, że w piątek lub sobotę odwiedzą Plac Festiwalowy, na którym odbywają się koncerty z cyklu #Katolato. Dzięki zróżnicowaniu występujących artystów, w trakcie wydarzeń z pewnością każdy usłyszy muzykę, która doskonale trafia w jego gust.

Koncerty z cyklu #Katolato zaczęły się w weekend 24-25 lipca, kiedy to na scenie pojawiły się dwa słynne polskie zespoły- Bitamina i Pidżama Porno. W najbliższy weekend Plac Festiwalowy powinien odwiedzić każdy fan rapu. 31 lipca w Katowicach wystąpi KęKę, którego różnorodność utworów i ich tematyka skłania zarówno do refleksji, jak i dobrej zabawy. W sobotę 1 sierpnia wystąpi Paluch, który kilka tygodni temu przedstawił swoim fanom teledysk do utworu „Drugi Brzeg”, który zapowiada najnowszą płytę artysty.

Bilety na koncerty można dostać na wielu serwisach internetowych w cenie 69 zł. Są to wejściówki imienne, co umożliwi organizatorom stałe kontrolowanie sytuacji. Przed wejściem każda przybyła na wydarzenie osoba będzie miała zmierzoną temperaturę oraz przydzielone miejsce stojące. Koncerty będą odbywać się w piątki i soboty lipca oraz sierpnia, dzięki czemu zabawa będzie trwała przez praktycznie całe wakacje.

Plenerowe koncerty to rozwiązanie, które, chociaż w małym stopniu pozwala nam wrócić do normalności w dobie koronawirusa. Organizatorzy wydarzeń z cyklu #Katolato zadbają o odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym między uczestnikami będzie można utrzymać 2 metry odstępu. Oprócz KęKę i Palucha, w Katowicach wystąpi także Nocny Kochanek, O.S.T.R. oraz Katarzyna Nosowska. Wszystkie koncerty odbędą się bez względu na panujące warunki pogodowe.