Kiedy warto wymienić swój sprzęt narciarski?

Gogle, kask, buty, a przede wszystkim narty to elementy sprzętu narciarskiego, które najczęściej ulegają uszkodzeniom. Jak je rozpoznać? Jak przedłużyć żywotność nawet średniej klasy sprzętu i jak często wymieniać dziecięcy sprzęt narciarski?

Zaawansowane uszkodzenia nart

Niezależnie od tego, czy korzystamy z bardzo zaawansowanego sprzętu narciarskiego kupionego online lub stacjonarnie, czy też dopiero zaczynamy swoją przygodę z narciarstwem i nie chcemy inwestować w drogi sprzęt – możemy pokusić się o przedłużenie jego żywotności. Jak? Regularnie konserwując i odpowiednio przechowując sprzęt narciarski. W sieci znajdziemy wiele treści dotyczących dobrej jakości nart, butów czy kasków narciarskich. Brakuje jednak informacji o tym, co właściwie wskazuje na zużycie nart i konieczność ich wymiany? Są to przede wszystkim:

  • pęknięcia w rdzeniu nart – praktycznie niewidoczne gołym okiem;
  • rysy – wiele małych lub głębsze, szczególnie w obrębie ślizgów;
  • rozwarstwienia bocznych części nart;
  • utrata sztywności nart.

Każda z tych wad może być odczuwalna w czasie jazdy, ale z pewnością zostanie rozpoznana przez profesjonalistów w serwisie narciarskim. To oni powinni zasugerować Ci rychłą wymianę nart, kiedy tylko zauważą wyżej wymienione wady. Także w sklepach narciarskich online i stacjonarnych znajdziesz ludzi, którzy podpowiedzą Ci wiele w tej kwestii. Szczególnie zapraszamy na: https://skiracecenter.pl/.

Gogle, kijki, strój i narty – czy dobrze je przechowujesz?

Nie od dziś wiadomo, że także sposób przechowywania sprzętu narciarskiego latem ma znaczenie. Można powiedzieć, że strój narciarza to ubranie jak każde inne, ale czy na pewno?

Kurtkę czy spodnie narciarskie najlepiej prać w niskich temperaturach. Należy zawsze przestrzegać instrukcji z etykiety, a cały strój odłożyć do szafy (w miejsce nieużytkowane na co dzień) koniecznie po uprzednim jego wypraniu. Gogle czy kask także powinny znaleźć swoje zaciszne miejsce, aby uniknąć ich kurzenia się w miejscach, do których często zaglądamy. Specjaliści ze sklepu narciarskiego online Ski Race Center podpowiadają także jak prawidłowo przechowywać narty. Przede wszystkim powinny one zostać dokładnie wyczyszczone, co zapobiegnie gniciu wewnętrznych części nart. Konieczne jest także przechowywanie ich w czystym i niezakurzonym pomieszczeniu. Tylko tak przygotowany sprzęt ma szansę przetrwać kilka kolejnych sezonów.

Sprzęt narciarski dla dzieci

Dzieci rosną bardzo szybko i aktualizacji wymaga nie tylko ich domowa szafa – dotyczy to także sprzętu narciarskiego. Kask musi być dostosowany do aktualnego rozmiaru głowy – ten prawdopodobnie nie zmieni się z roku na rok, ale po dwóch latach może się to już zdarzyć. Długość nart również powinna być dobrana do wzrostu jej użytkownika, a strój musi zwyczajnie pasować. To wszystko sprawia, że nie tylko uszkodzenia nart czy innych części sprzętu narciarskiego nakazują nam ich wymianę – tak samo istotna będzie w tej kwestii zmiana proporcji ciała. Sklep narciarski online Ski Race Center ma w swojej ofercie wiele modelu nart i innych narciarskich akcesoriów dla dzieci. Wejdź na: https://skiracecenter.pl/3-narciarstwo i sprawdź najnowszą ofertę nart, gogli, kasków czy ochraniaczy prosto od renomowanych marek.