Balaton w Wodzisławiu Śląskim – świetny pomysł na weekendowy wypoczynek

Jeśli zastanawiasz się nad sposobami na spędzenie wolnego dnia na Śląsku – z pewnością masz wiele możliwości, natomiast zalew wodny Balaton to miejsce idealne na jednodniowy relaks w otoczeniu najbliższych.

Jest to cześć większego kompleksu rekreacyjnego o tej samej nazwie mierzącego ponad 50 hektarów. Warto zapoznać się z tym, co oferuje nam Balaton i następnym razem wziąć go pod uwagę planując czas wolny!

Zalew wodny Balaton w Wodzisławiu Śląskim

To główna atrakcja kompleksu. Posiada wydzieloną plażę (100 x 20 metrów), która w okresie letnim jest strzeżona, co nie zmienia faktu, że obiekt możemy odwiedzać przez cały rok. Zimą zapewne natkniemy się tutaj na miejscowych wielbicieli morsowania.

Ponadto, istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia sprzętu wodnego – rowerów wodnych i kajaków. Dla najmłodszych użytkowników stworzono wodny płac zabaw – miejsce, w którym pociechy mogą bawić się beztrosko i bezpiecznie. Znajdziemy tam również drewniane molo. Wstęp na plażę jest bezpłatny.

Idealne miejsce na spacery i jogging

Balaton to nie tylko woda – to również wspaniale tereny, które można wykorzystać do spacerów na świeżym powietrzu. Ośrodek wyposażony jest także w liczne sprzęty treningowe, które stanowią urozmaicenie dla amatorów treningu na świeżym powietrzu. Teren kompleksu jest zróżnicowany, dlatego trasy, które obierzemy na pewno nie będą nudne!

Balaton – jak dotrzeć?

Niestety, aby dotrzeć nad Balaton potrzebny nam będzie własny środek transportu – samochód albo rower. Na terenie ośrodka znajduje się darmowy parking. Możemy tam zajechać od strony ulicy Brackiej, Jodłowej i Grodzisko.

Więcej artykułów o atrakcjach turystycznych Wodzisławia Śląskiego, a także wpisów z aktualnościami z tej miejscowości, znajdziesz w serwisie: https://wodzislaw24.pl/.

Podsumowanie artykułu o wodzisławskim Balatonie

Balaton to rewelacyjny sposób na aktywny wypoczynek lub błogie lenistwo nad wodą. Zapewne wiele osób doceni uroki kompleksu, który bije niczym zielone serce miasta Wodzisław Śląski przez cały rok.