Adam Małysz patronem muzeum

muzeum trofeaa medale

W Wiśle powstanie Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego im. Adama Małysza. 24 lipca 2020 roku podpisano list w tej sprawie. Co znajdzie się w Muzeum, na razie dokładnie nie wiadomo, jednak Adam Małysz ma w swojej kolekcji wiele ciekawych medali, sprzętu narciarskiego, które mogłyby zasilić kolekcję Muzeum. 

W miniony piątek burmistrz Wisły, marszałek województwa i Adam Małysz podpisali list intencyjny w sprawie Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego. Muzeum powstanie obok Amfiteatru w Wiśle. 

Co zobaczymy w muzeum? 

Jeszcze dokładnie nie wiadomo co znajdzie się w muzeum, jednak niewątpliwie skoczek wzbogaci kolekcję swoimi eksponatami, a ma ich sporo na swoim koncie. W końcu patronat nad Muzeum zobowiązuje. 

Na razie wiadomo, że Muzeum będzie urządzone w nowoczesnym stylu. Będzie miało wiele multimedialnych rozwiązań i bogatą kolekcję związaną z narciarstwem, na pewno nie tylko beskidzkim. Adam Małysz jest bardzo ceniony za swoje osiągnięcia na całym świecie, a szczególnie w Wiśle skąd pochodzi. W tej miejscowości jest już skocznia narciarska jego imienia. 

Adam Małysz ma bogatą kolekcję trofeów, które obecnie pokazuje w suterenach prywatnego budynku. Jak sam mówi, cieszy się na powstanie takiego muzeum. Skoczek dostał wcześniej propozycję utworzenia takiego muzeum w Zakopanem, jednak on, jaki i burmistrz Wisły nie wyobrażają sobie innego miejsca niż Wisła. W końcu stąd pochodzi i tu mieszka sportowiec. W muzeum przedstawieni zostaną też inni sportowcy związani z Wisłą i okolicami. 

Kim jest Adam Małysz? 

Chyba postaci skoczka nie trzeba bardzo przedstawiać. Wiadomo, że to wielka legenda polskiego narciarstwa. Adam Małysz urodził się 3 grudnia 1977 roku w Wiśle. Swoją karierę związał z narciarstwem, które trenował od najmłodszych lat. Czterokrotnie zdobył medale olimpijskie, a sześciokrotnie medale mistrzostw świata. Czterokrotnie stawał na najwyższym podium Pucharu Świata. Zawody z jego udziałem z zapartym tchem oglądała większość Polaków, nawet kobiety. W Polsce panowała istna „Małyszomania”. Po karierze skoczka próbowała swoich sił jako kierowca rajdowy. Od 2016 roku jest dyrektorem koordynatorem do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Jest także honorowanym obywatelem Zakopanego.