iPhone 14 Pro Max! Rewolucja czy ewolucja? Wyjaśniamy!

We wrześniu marka Apple zaprezentowała najnowszą generację flagowców. Do sprzedaży trafiły 4 warianty: Apple iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Dziś pod lupę bierzemy ten ostatni model, który oferuje najwięcej. Czy iPhone 14 Pro Max to rewolucja, czy ewolucja? Wyjaśniamy!

Apple iPhone 14 Pro Max – co nowego?

Już na samym wstępie można powiedzieć, że cała seria iPhone 13 to przemyślana i technologiczna ewolucja. Gigant z Cupertino słynie ze zmian kosmetycznych, wszelkich ulepszeń, ale do rewolucji mu daleko. Mimo to każda kolejna seria flagowców zawiera widoczne zmiany, które dają nowe możliwości np. lepsze zdjęcia.

Zacznijmy jednak od wyglądy. Apple iPhone 14 Pro Max imponuje 6,7-calowym wyświetlaczem Super Retina XDR z technologią ProMotion o świetnej jakości. Maksymalna luminacja wyświetlacza sięga aż 2000 nitów! W praktyce oznacza to, że widoczność ekranu jest fenomenalna bez względu na warunki oświetleniowe, w tym w bardzo mocnym słońcu. Z kolei częstotliwość odświeżania wynosi 120 Hz, a rozdzielczość 2796 na 1290 px. Dodatkowo jest tutaj tryb Always-On-Display.

Apple iPhone 14 Pro Max – szybki procesor Apple A16 Bionic

Największe zmiany zaszły w topowych modelach, czyli iPhone 14 Pro oraz iPhone Pro Max. Skupimy się dziś na najdroższym wariancie – Pro Max, choć ma on sporo wspólnego z modelem Pro. Apple iPhone 14 Pro Max napędza nowy procesor Apple A16 Bionic. Mamy tu 6 rdzeni CPU (dwa wysokowydajne i cztery energooszczędne), 5 rdzeni GPU, 16 miliardów tranzystorów, technologia 4 nm. Co ciekawe, Neural Engine może wykonywać niemal 17 bilionów operacji na sekundę! To najszybszy układ mobilny, jaki firma wypuściła do tej pory. Co więcej, gigant z Cupertino zapewnia, że chip zużywa 1/3 energii, którą zużywają topowe układy konkurencyjnych marek o podobnej wydajności obliczeniowej! To zdecydowanie mocna strona flagowca.

iPhone 14 Pro Max – fenomenalny aparat

Kolejne zmiany widoczne są w komponencie fotograficznym oraz wideo. W iPhone 14 Pro Max znajdziemy kamerę główną o rozdzielczości 48 MP, która jest o 65% większa od poprzedniej wersji. Do tego jasność f/1/8. Aparat składa się z trzech obiektywów, ale możemy korzystać z aż czterech trybów fotografowania! Jest też opcja dla miłośników fotografii mobilnej w postaci tryb u ProRAW przy 48 MP. Wideo można kręcić w najwyższej jakości, a pliki rejestrować w formacie ProRes, co jest ważne dla osób, zajmujących się edycją. Pamiętajmy jednak, że korzystając z takich zasobów i maksymalnie wykorzystać możliwości flagowca, musimy wybrać smartfona z pamięcią co najmniej 256 GB. Ceny sprawdzisz na stronie https://idream.pl/iphone/apple-iphone-14-pro-max.html.

To wszystko sprawia, że Apple iPhone 14 Pro Max pomimo ewolucji, a nie rewolucji jest absolutnym liderem na rynku i nie znajdziesz lepszego modelu. Zachwyca pod każdym względem, począwszy od płynnej i szybkiej racy, aż po fenomenalnej jakości zdjęcia i wideo. I jeśli tylko domowy budżet pozwala Ci na jego zakup, nie wahaj się! Ten telefon nie ma żadnych wad.