Droga S3 pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą niedługo zostanie ponownie udostępniona. Przejazd przez dwa tunele na 16 kilometrowym odcinku w województwie dolnośląskim

Planowane jest, że droga ekspresowa S3, która biegnie między Bolkowem a Kamienną Górą, zostanie otwarta w najbliższym czasie. Ten odcinek trasy ma łączną długość 16 kilometrów i znajduje się na terenie województwa dolnośląskiego. Co interesujące, trasa będzie przebiegać przez dwa tunele.

Jednym z tych dwóch tuneli jest konstrukcja o długości 2300 metrów. Wykonano go przy użyciu metody NATM. Natomiast końcowe fragmenty tunelu, znajdujące się przed portalami, wybudowano za pomocą techniki cut&cover. Drugi tunel jest znacznie krótszy – ma tylko 0,3 kilometra.

9 kwietnia 2024 roku przeprowadzono testy systemów przeciwpożarowych w obu tunelach. Wykonano także symulacje działania układów ratunkowych. Opracowanie planu montażu systemów i wyposażenia jest już w zaawansowanym stadium – dla dłuższego tunelu jest to na poziomie 96%, a dla krótszego na poziomie 94%.