Co się dzieje w Górniku Zabrze?

Górnik Zabrze to klub, który jeszcze nie tak dawno można było określić stabilnie zarządzanym. Można też było mówić o zespole, który kojarzy się z odważnym stawianiem na młodych graczy.

Zmiany i zmiany

Kiedy klub z Zabrza wrócił do ekstraklasy, słyną ze stawiania na młodych zawodników. Na początku przynosiło to efekty, ale po pewnym czasie było gorzej. Gdy efektów brakowało, mieliśmy zmianę filozofii – trener Marcin Brosz zaczął stawiać na doświadczonych graczy. Być może nie wszystkim to się podobało, ale można było powiedzieć, że trener cieszy się zaufaniem. Ponadto nie zapominajmy, że na koniec najistotniejsze są wyniki.

Niemniej od zakończenia ubiegłego sezonu mamy do czynienia z naprawdę istotnymi zmianami. Najpierw z klubem pożegnał się Marcin Brosz. Brosz był trenerem Górnika od 3 czerwca 2016 roku – wprowadził zespół do ekstraklasy, a potem doprowadził do czwartego, jedenastego, dziewiątego i dziesiątego miejsca. W sierpniu mieliśmy do czynienia z odwołaniem Dariusza Czernika, natomiast w ostatnich dniach mogliśmy usłyszeć o końcu współpracy z Arturem Płatkiem. Czernik zajmował stanowisko prezesa, a Płatek pełnił funkcję koordynatora pionu sportowego.

W Górniku nie ma już ludzi, którzy w ubiegłym sezonie decydowali o składzie klubu! Dokąd zmierza Górnik Zabrze?