Gliwicki Młodzieżowy Dom Kultury nie zostanie zlikwidowany?

Jakiś czas temu mogliśmy usłyszeć, że gliwicki Młodzieżowy Dom Kultury zostanie zlikwidowany. Gliwicki Młodzieżowy Dom Kultury miał przejść do historii z końcem tego roku, ale jednak do tego nie dojdzie.

Co się stało?

Pewnie od razu pojawiło się pytanie, z czego wynika zmiana? Od razu wyjaśniając, zmiana nie wynika z innego podejścia – kluczowa jest negatywna opinia Śląskiego Kuratora Oświaty. Ważne jest też to, że pojawił się nowy plan, który oznacza wpłynięcie na działalność Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Jasnogórskiej.

Realizacja planu to temat, o którym nie sposób teraz mówić. Na ten moment wiemy tyle, że jest uchwała dotycząca stworzenia Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych nr 1 w Gliwicach. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych nr 1 w Gliwicach ma składać się z Młodzieżowego Domu Kultury i wspomnianej już Szkoły Podstawowej nr 6. Jeżeli plan uda się zrealizować, na połączenie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać (ewentualna zmiana nastąpi z początkiem września przyszłego roku). Gdyby kogoś interesowały motywy, trzeba jasno powiedzieć, że sprawa jest prosta – chodzi o zmniejszenie kosztów.

Więcej informacji o Gliwicach znajdziesz pod adresem gliwiceinfo.pl.