Bytom: Kolejna edycja jesiennego kiermaszu książek

Mamy jesień i dni nie są długie. Można powiedzieć, że okoliczności sprzyjają do częstszego przebywania w domu, a to może oznaczać częstsze sięganie po książki. Krótko mówiąc, co powiesz na rozejrzenie się za nowymi pozycjami?

Jesienny kiermasz

Wstęp jest odniesieniem się do jesiennego kiermaszu książek – za wydarzenie odpowiada Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu. Warte podkreślenia jest też to, że nie pierwszy raz możemy mówić o kiermaszu. Książkowa wymiana odbywa się oczywiście za darmo. Kiermasz adresowany jest do mieszkańców Bytomia i okolic, ale zjawić się mogą wszyscy – wydarzenie ma łączyć tych, którzy lubią czytać. Można też powiedzieć, że organizatorom zależy na tym, aby coraz więcej osób myślało o czytaniu.

Jeżeli interesujesz się szczegółami, musisz wiedzieć, że za przyniesienie książki otrzymuje się kupon, który podczas kiermaszu uprawnia do dokonania wymiany. Ważne jest również to, że każda przyniesiona książka musi spełnić dwa warunki – chodzi o dobry stan i wydanie po 2010 roku. Istotne jest też to, że można wymienić do 10 tytułów jednorazowo.

Jak coś jest niejasne, to znaczy, że czas na skontaktowanie się z kimś, kto odpowiada za organizację.