Bytom: Pobicie za prośbę o posprzątanie śmieci

Czasem dochodzi do zdarzeń, w przypadku których trudno zrozumieć to, co się wydarzyło. Świetnym przykładem jest to, co działo się w Bytomiu – dwóch nastolatków pobiło kobietę. Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania, ale warto też dodać, że poszło o zwrócenie uwagi za śmiecenie.

W ostatnią sobotę

Sytuacja miała miejsce w ostatnią sobotę ok. godz. 14:00. Bytomscy policjanci pojawili się przy ulicy Racławickiej i zastali tam 41-letnią kobietę, którą pobiło dwóch 19-latków. Pobicie wynikało wyłącznie z tego, że kobiecie nie podobało się śmiecenie. Uwaga została skierowana do grupy, ale agresją wykazały się dwie osoby. Warte odnotowania jest też to, że napastnicy nie uciekli daleko – skryli się w pobliskiej klatce schodowej. Jak się okazało, młodzi mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu. Wydało się też, że jeden z napastników groził innej kobiecie (w tym przypadku również chodziło o śmiecenie).

Na ten moment możemy mówić o tymczasowym areszcie trwającym przez trzy miesiące. Można przypuszczać, że dla zatrzymanych jest to już spora kara, a być może na tym nie koniec.