Na pszczyńskim rynku szykuje się dobra zabawa!

Już dzisiaj o godz. 18:00 na pszczyńskim rynku rozpocznie się wesele. Niemniej jednak to nie jest tak, jak wielu osobom może się wydawać – mowa o inscenizacji tradycyjnego wesela. Do zabawy mogą dołączyć wszyscy, którzy spełnią trzy warunki – chodzi o przyjście z mężem/żoną, strój ślubny i nagrany utwór, do którego wykona się taniec.

Co możemy powiedzieć na temat planów?

Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie, jak to wydarzenie ma wyglądać? O szczegółach trudno mówić, ale jest kilka spraw, do których po prostu należy się odnieść. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę sam początek – inscenizację rozpocznie tradycyjne trzaskanie szkła. Wiadomo także, że chwile później dojdzie do wykupu Panny Młodej. Ponadto nie można zapomnieć o weselnej bramie!

Wypada też nawiązać do tego, co po ślubie – jak się można domyślić, nie może zabraknąć pierwszego tańca czy tradycyjnych oczepin. Warte podkreślenia jest również to, że podczas wesela rozpocznie się konkurs, w którym do wygrania będzie weekend w Książu. Musimy także pamiętać o tym, że na jutro zaplanowane są poprawiny.